3 sprawy, o których trzeba pamiętać przy organizacji wesela

Organizacja wesela jest ogromnym wyzwaniem. Wszyscy chcą, aby ten dzień był najpiękniejszy w życiu i zapadł w pamięć wszystkim gościom. Dlatego warto na samym początku ustalić plan działania i konsekwentnie się go trzymać, załatwiając wszystkie sprawy formalne.

Organizacja przyjęcia weselnego i uroczystości kościelnej

Do księdza należy się udać w pierwszej kolejności, aby ustalić datę ślubu. W kościele nie trzeba załatwiać wielu formalności. Jednak warto ustalić z księdzem, czy na weselu będzie obecny organista, i czy wiąże się to z dodatkowymi opłatami. Również warto dopytać o dekorację kościoła. Jednak najważniejsze jest ustalenie całego przebiegu uroczystości i formalnych wymagań, ale o tym na pewno na samym początku poinformuje ksiądz.

Organizacja całego wesela jest niebywale trudnym przedsięwzięciem, jednak organizacja uroczystości weselnej jest w tym wszystkim najtrudniejsza – podkreślają twórcy serwisu WnetWesele.pl.
Przede wszystkim należy zadbać o terminy i o konsekwentne trzymanie się planu, który został wcześniej ustalony. Do restauracji, czy sali weselnej, w której odbędzie się przyjęcie należy udać się przynajmniej rok przed weselem. Z takim wyprzedzeniem czasu spokojnie znajdziemy miejsce, które będzie spełniało wszystkie nasze oczekiwania. Jednak ustalenie terminu to dopiero początek. Na organizacje uroczystości składa się kilka elementów. Przede wszystkim należy ustalić menu, oczywiście nie jest to konieczne na rok przed ślubem. Najczęściej listę dań ustala się na dwa/trzy miesiące przed wielkim dniem. Z organizatorami przyjęcia warto dogadać szczegóły dekoracji, a przede wszystkim to, czy dekoracją dali zajmą się organizatorzy, czy musimy wynająć dekoratora. Wielu organizatorów proponuje również ciekawe atrakcje, fajerwerki, pokaz tańca, czy prezentację zdjęć młodej pary. Aby uatrakcyjnić przyjęcie warto wybrać chociaż jedną atrakcję, która na pewno spodoba się wszystkim gościom.

Suknia ślubna dla panny młodej i garnitur dla pana młodego

Choć większość pań młodych chciałaby zakup sukni ślubnej odwlekać w nieskończoność, z nadzieją, że być może uda się kupić rozmiar mniejszą, należy decyzję o wyborze sukni podjąć przynajmniej trzy miesiące przed ślubem. Mogłoby się wydawać, że w przypadku pana młodego jest prościej i szybciej, jednak nic bardziej mylnego. Takie wyprzedzenie w czasie dotyczy również mężczyzn. Ten cały pośpiech związany jest z przymiarkami strojów weselnych. Najczęściej standardowe rozmiary lekko nie pasują, a wtedy poprawki i przymiarki są konieczne. Buty, w których para młoda stanie przed ołtarzem również należy kupić zdecydowanie wcześniej. Niepasujące obuwie, które obciera i rani stopy będzie największym przekleństwem, najważniejszego dnia w życiu, dlatego też powinno być bardzo dobrze wybrane.

Zaproszenie gości

Wstępną listę gości należy mieć przygotowaną na samym początku organizacji wesela. Przy rezerwacji przyjęcia weselnego, większość restauracji i sali weselnych oczekuje przybliżonej liczby gości. Domy weselne zazwyczaj mają kilka sali, które różnią się wielkością, dlatego tak ważna jest wstępna liczba gości. Oczywiście może ona być różna od wersji końcowej, jednak warto zastanowić się nad liczbą osób zaproszonych, aby zarezerwowana sala nie okazała się zbyt mała. Na przygotowanie ostatecznej listy jest sporo czasu, jednak zaproszenia warto wysłać co najmniej miesiąc wcześniej. Jest to wystarczający czas, w którym goście mogą ewentualnie odmówić uczestnictwa w uroczystości. Domy weselne najczęściej oczekują ostatecznej liczby gości na dwa tygodnie przed przyjęciem. Dlatego kiedy mamy już pewność ilu uczestników przyjęcia pojawi się na uroczystości należy to niezwłocznie zgłosić organizatorom wesela. Jeśli para młoda woli dostać gotówkę zamiast prezentów, warto zaznaczyć to w zaproszeniu w formie sympatycznego wierszyka. Do niedawna zaproszenia należało wręczać osobiście, jednak od kilku lat odchodzi się od tej tradycji i zaproszenia można wysłać listownie.

Najważniejsze rzeczy przy organizacji wesela

Joanna

Joanna

Miłośniczka czworonogów zakręcona na punkcie dnia, w którym mówimy sakramentalne "TAK".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *