5 najważniejszych rzeczy, o których musisz pamiętać przed ślubem

Ślub i wesele to często duże wyzwanie organizacyjne, które wymaga od nas pamiętania o mnóstwie mniej i bardziej znaczących szczegółów. Pominięcie nawet jednego z tych drobiazgów może doprowadzić do organizacyjnej katastrofy w tym ważnym dla nas dniu. W sieci znajdziecie wiele poradników na temat tego o czym trzeba pamiętać dzień czy tydzień przed ślubem. Są jednak sprawy, którymi trzeba zająć się dużo, dużo wcześniej. Poniżej znajdziesz kilka najistotniejszych punktów, związanych z organizacją ślubu i wesela, o które musisz zadbać z dużym wyprzedzeniem.

  • Sprawy formalne – od tego proponujemy zacząć, niezależnie od tego czy bierzecie ślub cywilny w urzędzie czy ślub kościelny będziecie musieli skompletować wymagane dokumenty i zarezerwować termin. Warto zająć się tym odpowiednio wcześniej szczególnie jeśli bierzecie ślub w urzędzie, w dużym mieście, lub w malowniczym, cieszącym się powodzeniem wśród młodych par, kościele.
  • Sala weselna to kolejny punkt, którym powinniśmy zająć się z naprawdę dużym wyprzedzeniem. Atrakcyjne lokale są często zarezerwowane na rok, lub nawet dłużej. Szczególnie oblegane terminy to oczywiście soboty w trakcie letnich miesięcy. Jeśli masz na oku jakaś konkretną miejscówkę jak najszybciej zadzwoń tam i dowiedz się jak wygląda sprawa z wolnymi terminami i na ile wcześniej warto dokonać rezerwacji.
  • Fotograf ślubny to wbrew pozorom także temat, którym należy zająć się odpowiednio wcześniej. Dobrzy, cieszący się wzięciem, specjaliści mają terminy zarezerwowane na długie miesiące wprzód. O dobrego fotografa warto popytać znajomych i rodzinę, a przed wyborem konkretnej firmy koniecznie należy sprawdzić portfolio i zobaczyć czy odpowiada nam styl danego fotografa. Jeśli organizujecie wesele na południowych wschodzie Polski możecie sprawdzić stronę Fotograf ślubny Pryzmat z Nowego Sącza i zobaczyć jak wygląda przykładowe portfolio.
  • Lista gości i zaproszenia to temat, którym warto zająć się co najmniej kilka miesięcy wcześniej. Gości należy poinformować o weselu odpowiednio wcześniej tak aby każdy mógł zaplanować sobie udział w naszej uroczystości. Jest to szczególnie ważne jeśli zapraszamy osoby mieszkające daleko od miejsca, gdzie odbędzie się ślub i wesele.
  • Obrączki to mały detal, który może wypaść nam z głowy. Na rynku dostępne jest obecnie mnóstwo wzorów ślubnych obrączek, wykonanych z różnych materiałów. Pamiętaj też, że zamówienie obrączek wiąże się z przymiarkami, a może zdarzyć się, że trzeba będzie zmieniać ich rozmiar. A jeśli jesteście ciekawi jakie wzory cieszą się teraz największym powodzeniem możecie zobaczyć ranking obrączek na stronie https://najlepszyranking.pl/ranking-obraczki-slubne.

O czym pamiętać przed weselem

Joanna

Joanna

Miłośniczka czworonogów zakręcona na punkcie dnia, w którym mówimy sakramentalne "TAK".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *