Bielizna ślubna – dylematy panny młodej

Po jednej z najtrudniejszej decyzji panny młodej jaką zapewne jest suknia ślubna, można przystąpić do wyboru dodatków ślubnych: torebki, butów oraz bielizny ślubnej. Bowiem każdy z tych szczegółów ma wpływ na ostateczny wygląd panny młodej. Na szczęście bielizna ślubna to jeden z tych dodatków, który nie ulega często modowym kaprysom. Od lat najbardziej modna jest biała bielizna ślubna. Panny młode wybierają również cieliste kolory: ecru, pudrowe róże, a tylko nieliczne decydują się na odważne czerwienie.

pończochy ślub

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze bielizny na ślub?

Po pierwsze bielizna, musi być dobrana do fasonu sukni ślubnej. Zazwyczaj kluczowy jest tutaj biustonosz. Niektóre modele sukni ślubnych wymagać będą biustonosza z odpinanymi lub silikonowymi ramiączkami. Do sukni ślubnych z odsłoniętymi ramionami najlepiej prezentują się bardotki i biustonosze typu „push up”. Alternatywą dla biustonosza może być gorset, który wymodeluje sylwetkę i ukryje ewentualne niedoskonałości figury.

Po drugie bielizna ślubna powinna być kobieca i komfortowa! Na ten specjalny dzień warto postawić na romantyczne koronki i luksusowe materiały. Zachwyt ukochanego zapewnią pończochy, które są niezwykle istotnym elementem ślubnej bielizny. Atrakcyjny i seksowny efekt zagwarantują pasy do pończoch. Pas do pończoch najczęściej wybiera się w tym samych kolorze, co majtki lub stringi.

bielizna ślubna

Uzupełnieniem ślubnego stroju jest również podwiązka. Obecnie podwiązka to tylko ślubny gadżet, natomiast kiedyś symbolizowała ona czystość i panieństwo. Panna młoda powinna ją założyć na lewą nogę i nie ściągać, aż do nocy poślubnej. Tradycją jest bowiem, że podwiązkę ściąga mąż podczas nocy poślubnej. Panny młode najczęściej wybierają błękitne podwiązki, a wiąże się to z przesądem, że przyszła żona powinna na ślubie mieć coś niebieskiego.

pończochy ślubne

Joanna

Joanna

Miłośniczka czworonogów zakręcona na punkcie dnia, w którym mówimy sakramentalne "TAK".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *