Dwukulturowe wesele

Artykuł powstał przy współpracy z portalem ślubnym Slubi.pl.

Bariera językowa

Nie da się ukryć, że wesele z obcokrajowcem wymaga trochę więcej pracy, ale nie jest takie trudne do zorganizowania. Trzeba tylko przemyśleć więcej spraw. Po pierwsze, nasz wybraniec/wybranka może nie umieć po polsku. Podobnie jak jego/jej rodzina. Z tego powodu dobrze, gdy mszę odprawi ksiądz, który potrafi mówić po angielsku. Przetłumaczy nam część mszy – przysięgi bądź kazanie. Dzięki temu wszyscy na pewno będą wszystko rozumieć. Dobrze, gdy kelnerzy wybranej przez nas restauracji potrafią posługiwać się językiem angielskim. Wtedy każdy będzie czuł się dobrze i na pewno zostanie dobrze obsłużony. Jeśli nasz wodzirej będzie także potrafił prowadzić zabawę, oczepiny i tańce w tym języku, to już wszyscy będą dobrze się bawić. A o to chyba tak naprawdę chodzi, prawda?

To jednak nie wszystko

Bariera językowa to jedno. Drugą sprawą jest stworzenie międzynarodowego wesela, które połączy ze sobą kilka odmiennych kultur. Z tego powodu dobrze zdecydować się na playlistę, w której będą także kawałki należące do kultury naszego ukochanego obcokrajowca. Goście, którzy przyjadą z innego kraju, na pewno to docenią. Podobnie jak zdecydujemy się na zagraniczną kuchnię. Nie musimy przy tym wcale rezygnować z naszej rodzimej. Możemy swobodnie połączyć dania z dwóch odmiennych kultur. Zagraniczni goście poczują się bliżej domu, a polscy chętnie poznają nowe kultury. Warto więc wybrać restaurację bądź catering, który serwuje takie dania. Pamiętajmy też, że różne narodowości lubią inne trunki: Hiszpanie i Francuzi preferują wino, Szkoci whiskey, a Polacy i Rosjanie pijają wódkę. Warto, by dobrze przemyśleć nasz wybór. Szkoda, by jedzenie i napoje się zmarnowały.

Niesamowitym pomysłem i okazją do wspólnej zabawy jest także połączeniu kilku tradycji. W kulturze naszego wybranka/naszej wybranki istnieją jakieś ciekawe zabawy, które można wykorzystać podczas wesela? Na co czekasz? Urządź coś takiego podczas swojego! Zaprosisz wtedy wszystkich do niecodziennej zabawy. Dzięki temu każdy długo nie zapomni Waszego wesela. Twój ukochany obcokrajowiec doceni Twoje starania, a Ty będziesz czuła się bardziej związana z nową kulturą, która może stanowić Twój drugi dom. Czy to nie wspaniale?

Pomoc dla gości

Dobrym pomysłem będzie stworzenie swojej strony internetowej, która w dwóch językach będzie pokazywać drogę do kościoła i miejsca wesela, dane kontaktowe, jak również listę prezentów. Można też dodać internetową możliwość potwierdzenia przybycia. Taka strona internetowa daje dużo możliwości. Dzięki temu każdy dotrze na miejsce bez problemu. Co więcej, warto zastanowić się nad specjalną tabliczką z rozmieszczeniem stołów i winietkami z nazwiskami naszych gości – wtedy każdy szybko znajdzie swoje miejsce i nie będzie zamieszania.

Nie da się ukryć, że organizacja wesela, gdy naszym wybrankiem/wybranką jest obcokrajowiec nastręcza trochę więcej problemów niż jednokulturowe zamążpójście. Niemniej, pamiętajmy, że nie jesteśmy w tym sami. Nasz wybranek/wybranka na pewno nam pomoże zorganizować dwukulturowe wesele. Otwórzmy się na inną kulturę, a dzięki tej wiedzy na pewno zorganizujemy wspaniałe wesele, w czasie którego każdy będzie się dobrze bawił. A to jest najważniejsze. Na weselu najbliżsi wspólnie świętują z państwem młodych rozpoczęcie przez nich nowego życia. Dajmy im więc także chwile szczęścia i wspaniałej zabawy, nie zapominając o ich odmiennej kulturze. Wbrew pozorom organizacja takiego wesela daje ogrom możliwości, przy których można się wspaniale bawić. Dobrze, gdy planowanie wesela nie jest tylko stresującym czasem, ale także możliwością zabawy, prawda?

Specjalny portal ślubny, firma bądź najbliżsi chętnie pomogą nam sprawić, żeby ten dzień był naprawdę wyjątkowy. Pozwólmy sobie pomóc, a nic nie będzie nam przeszkadzać w spełnieniu tego marzenia. Wystarczy zrozumieć, że nie musimy wcale organizować wszystkiego sami – po to są nasi najbliżsi, którzy chętnie nam pomogą.

dwukulturowe-wesele

Joanna

Joanna

Miłośniczka czworonogów zakręcona na punkcie dnia, w którym mówimy sakramentalne "TAK".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *