Jak dobrać ślubną biżuterię?

Drobne detale i dodatki to bardzo często elementy, które decydują o ostatecznym kształcie każdej stylizacji. Dotyczy to oczywiście również stylizacji ślubnych, dobrze dobrane kolczyki czy naszyjnik mogą podkreślić Twoją linię szyi czy owal twarzy i sprawić, że tego dnia będziesz wyglądać jeszcze piękniej. Działa to jednak w obie strony i jeśli przesadzimy z biżuterią to może sprawić, że nasza suknia ślubna straci swój urok. Dziś mamy dla Was kilka prostych porad, które mam nadzieję, pomogą Wam dobrać idealną biżuterię do sukni ślubnej i całej ślubnej stylizacji.

Jak dobrać biżuterię do kształtu twarzy

Pierwszy i najistotniejszy element, na który musisz zwrócić uwagę przy wyborze ślubnej biżuterii to kształt swojej twarzy. Przyjrzyj się jej w lustrze i oceń czy masz twarz w typie owalnym, prostokątnym, trójkątnym czy okrągłym. Zasada dobierania biżuterii jest bardzo prosta i dotyczy nie tylko biżuterii na ślub – zawsze wybieraj taką w kształtach przeciwnych do kształtu twarzy. Jeśli więc masz twarz trójkątną wybierz np kolczyki w kształcie łezki. Do twarzy kwadratowej możesz wybrać naszyjnik czy kolczyki z elementami okrągłymi. Przy twarzy okrągłej sprawdzi się biżuteria kwadratowa, prostokątna czy podłużna. W najlepszej sytuacji są posiadaczki owalnej twarzy, które cieszą się największą swobodą przy wyborze biżuterii.

Biżuteria ślubna

Jak dobrać biżuterię do sukni ślubnej

Kształt twarzy jest niezwykle ważny ale gdy w grę wchodzi biżuteria na ślub to równie ważne jest jej idealne dopasowanie do sukni ślubnej. A elementami sukni, na które musimy najbardziej zwrócić uwagę przy wyborze biżuterii są jej dekolt i kolor. Przy dekolcie w kształcie serca sprawdzi się naszyjnik z wisiorkiem. Przy sukni z gorsetowym topem możecie wybrać zarówno kolię lub jakiś delikatny naszyjnik. Naszyjnik z wisiorkiem będzie pasował także do dekoltów w kształcie litery V. Co do kolorów to do sukni białej pasować będzie srebro, białe złoto i lub perły, a do sukni w odcieniu ecru biżuteria złota. Różnego rodzaju przezroczyste kryształki będą pasować do sukni w każdym kolorze.

Jak dobrać biżuterię ślubną do fryzury

Pamiętajcie także, że przy wyborze biżuterii na ślub musimy wziąć pod uwagę to jak ułożone będą nasze włosy. Jeśli włosy będą upięte u góry lub związane w kok możesz wybrać zarówno długie zwisające kolczyki jak i wkręty. Jeśli włosy będziesz miał swobodnie rozpuszczone nie ma sensu skupiać się na kolczykach, wystarczą drobne wkręty.

Pamiętaj również, że przy wyborze biżuterii do ślubnej stylizacji najważniejszy jest umiar. Biżuteria ma być jedynie dodatkiem, który podkreśli cała stylizację, a nie głównym jej punktem.

Biżuteria na ślub

Joanna

Joanna

Miłośniczka czworonogów zakręcona na punkcie dnia, w którym mówimy sakramentalne "TAK".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *