Jak pielęgnować cerę przed ślubem?

Jesteś w trakcie przedślubnych przygotowań? Wydaje Ci się, że masz już wszystko dopięte na przysłowiowy ostatni guzik? Mogłaś jednak zapomnieć o jednej, ważnej rzeczy – zadbaniu o swoją cerę i jej promienny wygląd w tym najważniejszym dla Ciebie dniu. Jeśli zatem tego jeszcze zrobiłaś, pomyśl o programie pielęgnacyjnym dla swojej cery właśnie teraz. Jak go opracować? Podpowiemy Ci!

Ze świeczką można szukać osób, które mają idealną cerę. Każda z nas boryka się jakąś niedoskonałością – pajączki, zaskórniki, podrażnienia, zaczerwienienia, przebarwienia to tylko niektóre z nich. By się ich pozbyć i zachwycić gości weselnych promienną cerą, warto wprowadzić w życie przemyślaną strategię pielęgnacyjną i trzymać się jej aż do tego najważniejszego dnia.

Jej kształt tak naprawdę uzależniony jest od czasu, jaki dzieli Cię od ceremonii. Warto jednak wiedzieć, że skuteczna pielęgnacja cery to nie tylko stosowanie odpowiednich kosmetyków, w odpowiedni sposób. To również zmiana nawyków żywieniowych, picie większej ilości wody (dzięki której łatwiej pozbędziesz się toksyn z organizmu) i wyeliminowanie potraw, których zjedzenie może w jakiś sposób wpłynąć na cerę – np. wysoko przetworzonych czy fast foodów.

Jeśli jesteś rok przed ślubem

Rozpoczęcie programu pielęgnacyjnego rok przed ślubem jest sytuacją idealną. Masz najwięcej czasu na walczenie ze wszelkimi niedoskonałościami cery. Na początku musisz dokonać oceny stanu swojej cery. Być może borykasz się z problemem, z którym nie poradzisz sobie sama – trądzik lub blizny po nim. Jeśli tak jest, powinnaś zaplanować wizytę u specjalisty – dermatologa. Trądzik jest przecież problemem wymagającym działania odpowiednimi lekami i wspierania jego leczenie idealnie dobranymi kosmetykami. Podobnie rzecz się ma z cerą zanieczyszczoną. Warto najpierw udać się do kosmetyczki, która ją oczyści, a potem zaopatrzyć się w dobre kosmetyki. Co to znaczy? Preparaty, które wybierasz do pielęgnacji nie mogą to być kosmetyki, które przesuszają skórę i zamiast zmniejszać, potęgują powstawanie różnych zmian. Jest to ważne nie tylko dla cery trądzikowej, ale również każdego innego typu cery – np. przesuszona zareaguje zaczerwienieniem i podrażnieniami.

„W zakresie pielęgnacji – szczególnie tej przedślubnej – powinniśmy kierować się prostą zasadą podczas wyboru kosmetyków i stawiać na te, które wspierają naturalne funkcje skóry, nie przeszkadzają jej w żaden sposób i naturalnie regulują. Wszelkie te kryteria spełniają kosmetyki organiczne, składające się w niemal 100% z substancji roślinnych o udowodnionym, dobroczynnym wpływie na naszą cerę” – mówi Marta Wróbel z firmy be organic.

Pamiętaj, że w pielęgnacji musisz stosować się do podstawowych zasad i swoją cerę dokładnie oczyszczać, nawilżać i normalizować.

Gdy zostało Ci pół roku

Na pół roku przed ślubem, gdy zostało Ci nieco mniej czasu, musisz wzmocnić swoją czujność i dokładnie zrewidować swoje nawyki pielęgnacyjne. Jeśli zdarza Ci się pójść spać bez zmycia makijażu – musisz natychmiast z tym skończyć. Masz coraz mniej czasu, zacznij zatem od przejrzenia swojej półki w łazience i sprawdź etykiety kosmetyków, których używasz. Jeśli w ich składzie znajdują się parabeny, pochodne ropy naftowej czy niepotrzebne wypełniacze – wyrzuć je! Tego typu składniki w kosmetykach powodują wiele podrażnień i zaburzają delikatną równowagę skóry. A przecież zależy Ci na tym, by była ona promienna i naturalnie piękna. W grę wchodzą teraz nie tylko kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ale również ciała. Zamień „sztuczne kosmetyki” na naturalne, które pomogą Ci się uporać z wieloma problemami skórnymi. Szczególną uwagę zwróć na krem do twarzy – używasz go przecież dwa razy dziennie.

„Jeżeli zależy nam na trwałym poprawieniu kondycji cery, powinniśmy przede wszystkim zacząć od wymiany kosmetyków, których używamy stosunkowo najczęściej – a zatem od np. kremu do twarzy. Przy wyborze nowego, zwracajmy uwagę nie tylko na zawartość parabenów i substancji zapachowych, ale również na substancje czynne – czyli te, które mają nam pomóc w pokonaniu problemów skórnych. Zatem nasz wybór powinien padać na kosmetyki z roślinnymi wyciągami w słusznej ilości, a nie na te, które mają ich znikomą ilość” – dodaje Marta Wróbel

.

Pamiętaj, by podstawową pielęgnację (nawilżanie i demakijaż) uzupełnić o działanie oczyszczające – peelingi i maseczki oraz codzienne wcieranie balsamu w skórę całego ciała.

To już za miesiąc…

Jak dbać o cerę przed ślubem

Joanna

Joanna

Miłośniczka czworonogów zakręcona na punkcie dnia, w którym mówimy sakramentalne "TAK".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *