Jak wybrać idealne buty ślubne – poradnik.

Buty ślubne to jeden z bardzo ważnych elementów całej ślubnej stylizacji. To właśnie buty będą, z oczywistych względów, najbardziej wpływały na nasz komfort w trakcie wesela. W końcu to w nich czekają nas tańce do białego rana. W trakcie poszukiwań butów ślubnych warto pamiętać o kilku prostych, praktycznych poradach, które być może pozwolą nam uniknąć wpadki i wybrać idealne buty do ślubu.

Jak kupić buty do ślubu

  • Wygląd to nie wszystko, pamiętaj że poza dopasowaniem do całej ślubnej stylizacji buty muszą być również wygodne. Spędzisz w nich wiele godzin, w tym część z nich na parkiecie, także wygoda jest niezwykle ważna.
  • Jeśli nie umiesz chodzić w butach na wysokim obcasie lub nie czujesz się w nich dobrze, nie kupuj ich na siłę. Możesz kupić ładne buty na niższym obcasie lub nawet ślubne baleriny na płaskim obcasie. Na takie rozwiązanie decydują się często wysokie panny młode lub pary, w których mężczyzna jest niższy.
  • Buty ślubne musisz koniecznie dobrze rozchodzić. Ta porada dotyczy również panów i butów do garnituru ślubnego. Jeśli dobrze rozchodzisz buty unikniesz przykrych otarć czy plastrów na weselu.
  • Zakupione buty ślubne zabierz ze sobą na jedną z ostatnich przymiarek sukni ślubnej. Dzięki temu będziesz mogła idealnie dopasować jej długość.
  • Buty ślubne niekoniecznie muszą być w identycznym kolorze jak suknia ślubna. Panny młode coraz częściej decydują się na kolory, które wręcz kontrastują z suknią. Sprawdź jakie kolory butów ślubnych są modne w tym sezonie.
  • Na wesele koniecznie zabierz ze sobą drugą, rezerwową parę butów. Najlepiej żeby to były sprawdzone już i wygodne buty.
  • Jeśli to możliwe kup takie buty, które będziesz mogła wykorzystać później do innych stylizacji i na inne okazje. Dzięki temu nie wydasz pieniędzy na buty, które założysz później raz.

jak wybrać buty do ślubu

Joanna

Joanna

Miłośniczka czworonogów zakręcona na punkcie dnia, w którym mówimy sakramentalne "TAK".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *