Jak wybrać idealny bukiet ślubny?

Wesele może być tradycyjne lub ekstrawaganckie, skromne lub urządzone na bogato. Ale na każdym muszą być kwiaty!

Ślub jest niezapomnianym wydarzeniem w życiu pary. W ich dalszym życiu, oczywiście, będzie jeszcze wiele uroczystości, ale ślub jest pierwszy. Dlatego podczas wesela wskazane jest stworzenie wyjątkowej atmosfery, specjalnego wzniosłego nastroju. Organizatorzy wesela mogą osiągnąć ten cel przy użyciu różnych środków. Między innymi jednym z najlepszych narzędzi do tworzenia magicznej atmosfery jest obfitość kwiatów.

Piękne bukiety ślubne ożywiają otoczenie na każdym etapie ceremonii. W związku z tym usługi profesjonalnych florystów mają ogromne znaczenie. Od doboru kwiatowych kompozycji przez specjalistów w dużej mierze zależy wygląd całego wesela.

Bukiet ślubny panny młodej

Główne kwiaty na weselu to te, które niesie panna młoda. Za pomocą bukietu kwiatów można podkreślić najbardziej korzystne cechy wyglądu panny młodej. Kwiaty są prawie zawsze postrzegane przez ludzi jako pewien symbol. Nawet mały bukiet panny młodej ma ogromny wpływ.Na przykład, czerwone róże symbolizują pasję, białe kalie – czystość, tulipany wskazują na lekki charakter. Wizerunek panny młodej nabiera unikalnych cech, tworząc niezapomniane wrażenie na wszystkich uczestników uroczystości.

bukiet-slubne

Każdy bukiet ślubny, stworzony przez florystów pracowni kwiatowej Floriste jest dziełem sztuki – unikalnym i ekskluzywnym. Świeże kwiaty w bukietach pozostają świeżymi i wyglądają wspaniale przez całe wesele – w tym sensie one stają się kolejnym symbolem. Kwiaty symbolizują ponadczasową miłość nowożeńców.

Różnorodność bukietów dla panny młodej

Wiązanka ślubna czy, jak niektórzy wolą, bukiet ślubny powinien pasować do temperamentu i urody panny młodej.

Klasyczny bukiet panny młodej. Klasyczny lub europejskiej bukiet panny młodej ma okrągły kształt. Może się składać z tych samych kwiatów (na przykład, tylko z róż) lub odwrotnie – z różnych gatunków. Bukiet może być monotonny (na przykład, czerwony lub biały), ale zazwyczaj łączy różne kolory i odcienie. Uchwyt jest ozdobiony wstążką.

Według kanonów, okrągłe formy bukietu ślubnego przynoszą spokój. Życie rodzinne takie właśnie będzie – spokojne i jasne, jeśli częścią ślubu będzie okrągły bukiet w rękach panny młodej.

Bukiet ślubny kaskadowy. Bukiet ślubny kaskadowy ma kształt łezki. Sama kaskada może być różnego rozmiaru. Wielkość kaskady bezpośrednio wpływa na koszt bukietu, ponieważ od tego zależy liczba kwiatów.

W jakich kolorach powinien być zaprojektowany bukiet ślubny? Przyjrzyj się różnym wariantom i dokonaj najlepszego wyboru!

Bukiety dla druhen

Tradycja ubierania druhny w podobne sukienki spodobała się nam wszystkim. Moglibyśmy stworzyć piękny obrazek: wykonane w tym samym stylu i kolorze bukiety druhen będą wyglądać lepiej, niż różnorodne plamy.

Według klasycznych kanonów ślubów bukiety druhen powinny być dokładną miniaturą bukietu panny młodej lub mieć najmniejszą różnicę. Wariant pierwszy: kwiaty mają być we wszystkich te same. Różnica polega tylko na tym, że w bukiecie panny młodej ma ich być więcej. Nikt nie może przyćmić panny młodej! Wariant drugi: kwiaty mogą się różnić. Na przykład, jeśli głównym kwiatem jest storczyk, musi on być centralnym elementem w bukietach druhen, ale jego ozdabianie powinno być skromniejsze.

classic-white-green-elegant-bouquet

Myślisz o dodatkowych akcentach? Mogą być zrealizowane za pomocą bukietów dla druhen. W takim przypadku, mogą one być całkowicie kontrastowe w stosunku do ubrań. Jeśli nie chcesz odwracać uwagi od głównego bukietu, można użyć bransoletki na rękę z jednym dużym lub kilkoma malutkimi kwiatami.

Najważniejszym warunkiem w doborze kwiatów na wesele jest ich połączenie z ogólnym stylem ślubu, ubraniami panny młodej i druhen.

Joanna

Joanna

Miłośniczka czworonogów zakręcona na punkcie dnia, w którym mówimy sakramentalne "TAK".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *