Jak wybrać odpowiednią salę na wesele?

Wybór sali weselnej to jedna z najważniejszych rzeczy, o których trzeba pomyśleć dużo wcześniej, a nie przed samym weselem. Nawet jeśli sal weselnych co roku przybywa, może okazać się, że ta, która odpowiadałaby nam najbardziej, nie ma już wolnego terminu.

Aby wesele było udane i goście dobrze się bawili, sala weselna powinna być wybrana w sposób przemyślany i dostosowany do potrzeb, a nie dlatego, że polecili nam ją znajomi.

Co wziąć pod uwagę wybierając salę weselną?

Wybierając odpowiedni lokal na wesele, trzeba wziąć pod uwagę ilość zaproszonych gości oraz to czy będą to goście miejscowi, czy przyjezdni. Jeśli większość gości mieszka na miejscu i nie musimy zapewniać im noclegu, sala weselna nie musi być zlokalizowana w hotelu. Warto jednak pomyśleć by restauracja na wesele była zlokalizowana na tyle blisko miejsca, w którym ma być ślub oraz miejsc zamieszkania gości, żeby zarówno dojazd, jak i powrót z wesela nie nastręczał im za dużo trudności. Jeśli nie znajdziemy takowej w bliskiej okolicy, wtedy trzeba będzie pomyśleć o tym, żeby gościom zapewnić transport. Wielkość sali ma duże znaczenie i powinna być dostosowana do ilości zaproszonych gości. Warto się też zastanowić, w jakim stylu powinien być urządzony lokal oraz czy parkiet do tańca powinien znajdować się w oddzielnej sali, czy może w sali jadalnej oraz czy chcemy, aby było możliwe wyjście do ogrodu lub choćby na taras. Biorąc pod uwagę te wszystkie aspekty, można poszukać w internecie, jakie sale w okolicy spełniają nasze oczekiwania. Wtedy już tylko trzeba podzwonić i dowiedzieć się, czy w dniu naszego ślubu mają wolny termin, a jeśli tak to umówić się na spotkanie.

Na co zwrócić uwagę oglądając salę weselną?

Przede wszystkim sprawdźmy, czy sala spełnia wymogi, które wyznaczyliśmy jej wcześniej. Jeśli tak, trzeba zwrócić uwagę jeszcze na inne aspekty, które są niemniej ważne, takie jak: oświetlenie, nagłośnienie, klimatyzację i dekoracje. Warto zapytać, czy można wprowadzić do sali swojego dekoratora lub florystę, który pomoże udekorować nam ją tak, jak tego chcemy. Kolejną rzeczą, o którą musimy zadbać, jest ustalenie odpowiedniego menu i ceny. Tutaj dopytajmy o wszystkie szczegóły, żeby potem nie było niespodzianek. Jeśli wszystko nam będzie odpowiadać, pozostaje spisanie umowy, którą należy dokładnie przeczytać przed podpisaniem.

Odpowiednio wcześnie i w przemyślany sposób wybrana sala weselna jest gwarancją udanego przyjęcia i zadowolenia gości. Jeśli mamy wśród zaproszonych osób dzieci lub ludzi starszych warto rozważyć czy nie lepiej byłoby wybrać hotel na wesele, nawet jeśli nie są to osoby przyjezdne. Będą one mogły w takim wypadku w razie zmęczenia pójść do pokoju i odpocząć.

jak wybrać salę na wesele

Joanna

Joanna

Miłośniczka czworonogów zakręcona na punkcie dnia, w którym mówimy sakramentalne "TAK".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *