Jak zadbać o włosy przed ślubem – 3 sposoby!

W dniu ślubu liczy się dla nas każdy, nawet najmniejszy detal, naszego wyglądu. Chyba każda Panna Młoda chce tego dnia wyglądać perfekcyjnie, tym bardziej że ta ważna dla nas chwila zostanie uwieczniona na wielu zdjęciach. Wygląd i kondycja włosów oraz cała fryzura ślubna są bardzo ważnym elementem ślubnej stylizacji. Warto pamiętać o tym, że o kondycję naszych włosów powinnyśmy zadbać odpowiednio wcześniej, szczególnie jeśli nasze włosy są słabe i zniszczone, na przykład częstym farbowaniem. Poniżej mamy dla Was 3 bardzo proste porady, które pozwolą na utrzymanie włosów w dobrej kondycji. Datę ślubu wyznacza się zwykle z dużym wyprzedzeniem, o włosy warto więc szczególnie zadbać kilka tygodni czy nawet 2-3 miesiące przed samym ślubem.

Jak poprawić kondycję włosów przed ślubem?

  • 1. Pierwsza i najważniejsza zasada, którą powinnyśmy stosować właściwie zawsze to używanie przy myciu włosów wyłącznie szamponu i odżywki dopasowanego do naszego typu włosów. Dobrze dopasowany szampon i odżywka to podstawa, a jeśli macie problem z dobraniem odpowiednich kosmetyków skonsultujcie się ze swoją fryzjerką/fryzjerem. Bardzo dobre efekty daje również spłukiwanie włosów, po myciu, zimną wodą. Nie jest to może szczególnie przyjemne ale pozwala dużo szybciej zregenerować osłabione włosy.
  • 2. Olejowanie włosów to jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów pozwalających na szybką regenerację i wzmocnienie włosów. Olejowanie możemy, w zależności od kondycji naszych włosów, przeprowadzać 1-2 razy w miesiącu. Olejki do włosów posiadają wiele wzmacniających i odżywiających składników, a zabieg ten idealnie sprawdzi się w przypadku włosów suchych, łamliwych i zniszczonych częstym farbowaniem. To jaki olejek do włosów wybierzemy zależy już od nas, najczęściej stosuje się preparaty zawierające mieszankę kilku olejków lub na przykład olejek arganowy lub olej kokosowy. Ten ostatnio sprawia trochę problemów przy spłukiwaniu ma jednak kilka innych zastosowań zarówno w pielęgnacji jak i w kuchni.
  • 3. Na koniec pamiętaj aby na kilka tygodni przez ślubem odstawić kosmetyki do stylizacji włosów. Mogą one dodatkowo obciążać włosy i jeśli ich stosowanie nie jest konieczne dajmy włosom odpocząć. Dzięki temu dużo szybciej odzyskają one naturalny blask. Przed samym ślubem radzimy również nie eksperymentować z nowymi, niesprawdzonymi wcześniej na naszych włosach, farbami. Efekty mogą czasem odbiegać od oczekiwań, a na poprawki może nie być czasu.

A jeśli macie swoje, domowe sposoby na wzmocnienie włosów to zapraszamy do podzielenia się nimi w komentarzach.

Jak zadbać o włosy przed ślubem

Joanna

Joanna

Miłośniczka czworonogów zakręcona na punkcie dnia, w którym mówimy sakramentalne "TAK".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *