Jakie wino wybrać na wesele?

Jeszcze kilkanaście lat temu obecność wina na weselnym stole mogłaby być uznana za fanaberię, szczególnie jeśli byłoby to tradycyjne, polskie wesele. Dziś wino jest częstym gościem na weselnym stole i powoli staje się standardem. Jakie jednak wino wybrać na wesele? To pytanie, które niektórych z nas może przyprawić o niezły ból głowy, szczególnie jeśli na co dzień nie należymy do miłośników tego trunku. Sprawę jeszcze bardziej komplikuje to, że na rynku jest teraz dostępne mnóstwo gatunków wina z różnych krajów i regionów.

Jak wybrać wino na wesele?

Menu weselne – to do niego przede wszystkim powinniśmy dopasować dostępne gatunki i rodzaje wina. Oczywiście w przypadku wesela nie jesteśmy w stanie idealnie dobrać wina do każdej potrawy. Konieczny jest tu kompromis, najlepiej wybrać na przykład dwa rodzaje wina, przy wyborze których weźmiemy pod uwagę zarówno menu jak i zaproszonych gości.

Wino białe czy czerwone

W Polsce dużą popularnością cieszą się lekkie, młode wina o prostym smaku, za wyborem takiego gatunku przemawia również to, że na weselach piją je głównie kobiety, które często preferują właśnie takie wina. Jeśli chodzi o wina białe to sprawdzić się mogą na przykład wina niemieckie np z Nadrenii czy regionu Mozela. Będzie to na pewno tańsza opcja niż np francuskie Chablis. W przypadku wina czerwonego najlepiej również wybrać wino lekkie jak na przykład włoskie Bardolino, czy pochodzące z Francji Beaujolais.

Jeśli sami macie problem z wyborem odpowiedniego wina poszukajcie wśród znajomych kogoś kto interesuje się tym tematem. Jeśli wesele organizujemy w restauracji pomóc nam może również jej właściciel czy menager. Pomocą służyć może również internet i specjalistyczne portale poświęcone tematyce wina.

jakie wino na wesele

Joanna

Joanna

Miłośniczka czworonogów zakręcona na punkcie dnia, w którym mówimy sakramentalne "TAK".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *