Nowożeńcy – jak przeżyć pierwszy rok po ślubie i nie zwariować

Wszystkie pary, które mają za sobą organizację ślubu i wesela z pewnością potwierdzą, że wejście we wspólne życie wcale nie jest proste. Obrączka na palcu niestety nie oznacza sielanki. Tradycyjny czas „docierania się” jest pełen pułapek i zawirowań. Jak wyjść z nich obronną ręką? Ten poradnik Wam w tym pomoże.

Pierwszy rok po ślubie to prawdziwy poligon doświadczalny. Niestety miłosne okulary z czasem nieco bledną, a proza życia nieubłaganie daje znać o sobie. Do tego pojawia się cała masa spraw, w których decyzje należy już podejmować wspólnie. Niezależne „ja” musi się zmienić w wymagające kompromisu „my”. Większość par ma z tym niemały problem tym bardziej, że emocje i zdrowy rozsądek rzadko idą w parze.

Pierwszy rok po ślubie – najczęstsze pułapki

Sposób spędzania wolnego czasu, posiadanie dzieci, podział obowiązków domowych, planowanie wydatków, spotkań z rodziną, seks, czas na własne hobby to tylko nieliczne obszary, które wymagają omówienia i przyjęcia jakiegoś możliwego do zaakceptowania dla obu stron konsensusu. Najczęściej okazuje się, że z niewiadomych przyczyn mamy zupełnie inne zdanie niż współmałżonek. Ba niekiedy daleko idące różnice zdań skłaniają nawet do myślenia o rozwodzie. Próby forsowania własnych przekonań nic nie dają, bo chwilowe zwycięstwo staje się powodem do wytoczenia permanentnie trwającej wojny podjazdowej.

Poradnik dla par – jak osiągnąć kompromis po ślubie?

Pewnym pocieszeniem może być fakt, że większość par po ślubie przeżywa to samo. Na szczęście korzystając z mądrych rad można sobie skutecznie ominąć niebezpieczne rafy czyhające na nowożeńców. Z myślą o wszystkich, którzy zaczynają wspólne życie powstał poradnik „Nowożeńcy – jak przeżyć pierwszy rok po ślubie i nie zwariować”. W przystępny i pełen humoru sposób autorzy nakreślają większość problemów, które pojawiają się przed młodym małżeństwem i pokazują, jak można sobie z nimi poradzić. Okazuje się, że wypracowanie kompromisu wcale nie musi być trudne. Taki poradnik to kopalnia wiedzy. Przyda się też parom z dłuższym stażem i singlom skarżącym się na niemożność ułożenia sobie życia w związku.

jak żyć razem po ślubie

Joanna

Joanna

Miłośniczka czworonogów zakręcona na punkcie dnia, w którym mówimy sakramentalne "TAK".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *