Oczepiny z klasą – nowoczesne atrakcje weselne

Oczepiny to jeden ze słowiańskich obyczajów, podczas którego o północy druhny zdejmowały Pannie Młodej wianek, a zamężne kobiety zakładały czepiec. Czasami wiązało się to również ze ścięciem warkocza albo skróceniem włosów. Na szczęście do naszych czasów z oryginalnej wersji tego obyczaju pozostało niewiele.

Obecnie obyczaj ten ograniczony jest zwykle do rzucania welonem lub bukietem ślubnym przez Pannę Młodą oraz muszką lub krawatem przez Pana Młodego. Z gości weselnych występują na środek sali panny i kawalerowie, aby złapać dany atrybut. Wierzy się, że to oni w najbliższej przyszłości staną na ślubnym kobiercu. Według tradycji nowo wybrana para powinna także ze sobą zatańczyć.

Wiele przyszłych Par Młodych zastanawia się, czy w ogóle organizować tradycyjne oczepiny z zabawami. Często wolą w zamian przygotować dla gości inne atrakcje. Przykładowo można zaprezentować gościom krótki zabawny filmik albo prezentację multimedialną ze wspólnymi zdjęciami z dzieciństwa i czasów narzeczeństwa. Na pewno goście weselni będą się dobrze bawić podczas oglądania. Często taka prezentacja lub film połączona jest z podziękowaniami dla rodziców. Inne pary decydują się na pokaz sztucznych ogni albo puszczanie zapalonych lampionów.

Jeśli jednak nie chcecie zupełnie rezygnować z oczepin to możecie wybrać nowoczesne formy zabawy, jak karaoke ze znanymi kawałkami muzycznymi albo konkursy taneczne na parkiecie. Warto w tej kwestii poradzić się profesjonalnego wodzireja, który podpowie i doradzi jakie ewentualne zabawy i animacje wybrać, tak aby goście się świetnie bawili i żadne z nich nie poczuł się niekomfortowo. Osoba tak będzie na pewno wiedziała, co jest na topie i co będzie pasowało do stylu danego wesela. Dobry wodzirej w taki sposób poprowadzi oczepiny, że staną się niezapomnianym elementem naszego wesela, w trakcie którego wszyscy uczestnicy będą się świetnie bawić. Jeżeli szukacie wodzireja z okolic Warszawy to polecamy odwiedzić stronę http://dj-wodzirej-na-wesele.pl/. Rola nowoczesnego wodzireja nie ogranicza się oczywiście tylko do prowadzenia oczepin, często jest on również DJ’em, który zabawia gości przez całą imprezę.

Ostatecznie jednak Państwo Młodzi muszą podjąć decyzję, czy chcą organizować oczepiny. Wesele to jest zabawa nie tylko dla rodziny, ale i albo przede wszystkim dla nich. To od nich zależy, czy chcą kultywować tradycyjne oczepiny, czy z nich zrezygnować lub zastąpić innymi atrakcjami.

oczepiny wesele

Fot. Pixabay.com

Joanna

Joanna

Miłośniczka czworonogów zakręcona na punkcie dnia, w którym mówimy sakramentalne "TAK".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *