Planowanie wesela – jak zaoszczędzić?

Planowanie wesela to często duży stres dla Pary Młodej i oczywiście duże wydatki, które coraz częściej Młodzi finansują z własnej kieszeni. Stojąc przed tak dużymi wydatkami warto zastanowić się jak możemy zaoszczędzić nie rezygnując tym samym z wymarzonym elementów tego specjalnego dnia. Poniżej znajdziecie mini poradnik, który być może pomoże Wam znaleźć oszczędności przy organizacji ślubu i wesela.

Budżet na wesele – jak zaoszczędzić?

  • Lista gości to najbardziej oczywisty element, w którym możemy poszukać oszczędności. Ograniczenie ilości osób, które chcemy zaprosić przynosi wymierne obniżenie kosztów organizacji wesela. Często planując listę gości kierujemy się tym „co wypada” i podejmujemy decyzje tak aby nikogo nie urazić. Pamiętajcie jednak, że ten dzień jest tak naprawdę dla Was, a nie dla kogoś innego i powinniście zaprosić wyłącznie ludzi, których chcecie mieć tego dnia przy sobie. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że czasem łatwiej powiedzieć niż zrobić i przycinanie listy gości może nie być proste.
  • Samochód do ślubu to kolejna pozycja, przy której możemy zaoszczędzić. Zanim zdecydujecie się na wynajem samochodu pomyślcie czy ktoś z Waszych znajomych czy rodziny nie ma dobrego i efektownego samochodu, którym mógłby Was zawieźć do ślubu dużo niższych kosztem niż profesjonalna firma. Również dekoracje ślubne na samochód możecie wykonać sami, w sieci znajdziecie mnóstwo poradników czy filmików jak wykonać ślubne dekoracje samemu. Z tym też wiąże się kolejny punkt naszych budżetowych oszczędności.
  • DIY – „Do it yourself” czyli zrób to sam! Pomyślcie co moglibyście wykonać sami. Może część dekoracji sali czy weselnego stołu, a może zaproszenia czy podziękowania dla gości. Na różnych stronach (w przyszłości także na naszej) znajdziecie wiele poradników i instrukcji wykonania różnych pięknych i efektownych dekoracji niewielkim kosztem.
  • Firmy współpracujące czyli zespół muzyczny/DJ, firma cateringowa, fotograf ślubny itd. Organizując wesele musimy zapłacić szeregowi różnych podwykonawców watro więc popytać wśród znajomych czy nie znają kogoś zajmującego się takimi rzeczami. Znajdując kogoś wśród znajomych macie szansę uzyskać niższą cenę lub rabat. Jeśli nie znasz nikogo takiego to warto zebrać kilka oferty, porównać je, a następnie spróbować negocjować ceny. Warto także poszukać firm działających online, często np. zaproszenia kupimy tam taniej niż od firm działających stacjonarnie. Zaproszenia i inne drukowane materiały możecie sprawdzić np na http://zaproszeniaslubne.pl/
  • Suknia ślubna – oczywiście nikt nie każe Wam rezygnować z Waszej wymarzonej, pięknej sukni ślubnej. Warto jednak rozważyć kilka rzeczy, po pierwsze warto kupić suknię w okresie kiedy dostępne są wyprzedaż. Może akurat uda się trafić wymarzony fason z kilkudziesięcio procentowym rabatem. Jeśli chcesz zaoszczędzić możesz także pomyśleć o używanej sukni ślubnej, ich wybór na różnego rodzaju serwisach ogłoszeniowych jest bardzo duży. Możesz także poszukać w swojej okolicy krawcowej, która szyje suknie ślubne, często potrafią one uszyć wymarzony fason sukni ślubnej, który będzie kosztował nawet połowę mniej niż w salonie.

Jak zaoszczędzić organizując wesele

Joanna

Joanna

Miłośniczka czworonogów zakręcona na punkcie dnia, w którym mówimy sakramentalne "TAK".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *