Pomysły na weselne dekoracje

Chyba każdej Pannie Młodej zależy nam tym, żeby dzień ślubu i wesela był dniem idealnym. Oczywiście bardzo ważna jest dobrze dobrana suknia ślubna, buty czy makijaż, jednak tego dnia ważne są również najmniejsze detale i drobiazgi. Jednym z takich istotnych szczegółów są dekoracje sali, w której odbywa się przyjęcie weselne. W tym przypadku wiele zależy od tego jaki styl wesela wybierzemy, to właśnie dekoracje, w dużej mierze zdecydują o tym czy na sali weselnej uda nam się zbudować pożądany nastrój. Istotną kwestią jest również to czy dekoracje weselne będziemy przygotować własnymi siłami czy też skorzystamy z usług profesjonalnej firmy organizującej wesela. Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na dekoracje ślubne i weselne pasujące do różnego rodzaju przyjęć.

Świeczki i lampiony – to bardzo prosty sposób na stworzenie romantycznej atmosfery. Sposobów na to jest ogromna ilość gdyż świeczki dostępne są obecnie w każdej wielkości, kształcie, kolorze itd. A za ciekawy lampion mogą posłużyć przeróżne naczynia czy nawet słoiki. Dekoracje ze świeczek to szczególne dobry pomysł w przypadku mniejszych, kameralnych przyjęć oraz wesel odbywających się jesienią lub zimą, gdy wcześnie robi się ciemno.

Dekoracje weselne ze świeczek

Kolejne modne ostatnio dekoracje weselne to pompony i kule wykonane zwykle z papieru lub z tiulu. Jeśli macie odrobinę plastycznego zacięcia to tego rodzaju ozdoby możecie wykonać sami. Pompony to dosyć uniwersalna dekoracja, która pasuje do wesela właściwie w każdym stylu. W przypadku przyjęć weselnych na świeżym powietrzu świetnie prezentują się także papierowe lampiony w kształcie kolorowych kul. Taki lampion już nieco trudniej wykonać samemu, ale możecie je kupić już za kilka złotych w sklepach, specjalizujących się dekoracjach na takie okazje jak na przykład http://weseliana.pl/.

Tradycyjną ozdobą weselnego stołu, sali czy nawet ceremonii w kościele są oczywiście kwiaty. Spotykaliśmy je najczęściej jako różnego rodzaju kompozycje czy bukiety zdobiące stół czy ściany. Jednak jednym z prawdziwych hitów ostatniego sezonu są wiszące dekoracje z kwiatów. Szczególnie pięknie mogą prezentować się takie dekoracje wisząc nad stołem. Mogą to być zarówno girlandy czy wieńce z kwiatów jak i nawet pojedyncze, efektowne kwiaty zawieszone łodygami do góry.

Dekoracje z wiszących kwiatów

Mamy dla Was jeszcze jedną, dosyć oryginalną propozycję, weselnych ozdób, a mianowicie dekoracje z palet. Może wydawać Wam się to śmieszne jednak ozdoby czy nawet meble wykonane ze starych drewnianych palet są ostatnio niezwykle popularne. Takie dekoracje są nie tylko bardzo tanie i proste w wykonaniu ale również mogą świetnie pasować do przyjęcia weselnego w stylu vintage czy boho.

Weselne dekoracje z palet

Na koniec mamy jeszcze radę, dla tych którzy sami będą tworzyć dekoracje na swój ślub i wesele. Naprawdę piękne i efektowne ozdoby można aktualnie stworzyć z przeróżnych przedmiotów, które często znajdziecie nawet w swoim domu. W internecie dostępne są obecnie setki poradników na temat tego jak wykonać dekoracje i ozdoby na różne okazje. Wystarczy poszukać trochę pod hasłem DIY, które jest skrótem od angielskiego Do it yourself (Zrób to sam). Przekonacie się czasem jak niewiele potrzeba do stworzenia naprawdę pięknych kompozycji.

Użyte w artykule zdjęcia pochodzą z:
harrykilbweddingdj.co.uk
trendybride.net
pinterest.com

Joanna

Joanna

Miłośniczka czworonogów zakręcona na punkcie dnia, w którym mówimy sakramentalne "TAK".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *