Romantyczna ceremonia ślubna w plenerze marzeniem każdej kobiety

W dniu ślubu każda kobieta pragnie się poczuć jak prawdziwa księżniczka. Dla wielu z nich to najważniejszy moment w życiu, w związku z tym zależy im na tym, aby miesiące organizacji zwieńczyła perfekcyjnie dopracowana ceremonia i przyjęcie. Bez wątpienia marzeniem każdej panny młodej jest złożenie przysięgi w romantycznych okolicznościach przyrody. Warto wiedzieć, że ślub i wesele w plenerze nie muszą pozostać w sferze marzeń rodem z amerykańskich filmów. Klimatyczne i jedyne w swoim rodzaju zaślubiny w parku czy innym urokliwym miejscu to coraz częściej również polska rzeczywistość.

Ceremonia „pod chmurką”

Chociaż ceremonie w plenerze nadal przysparzają więcej formalnych problemów niż tradycyjne śluby, to coraz częściej księża i urzędnicy wyrażają zgodę na udzielenie ślubu poza kościołem czy urzędem stanu cywilnego. Uroczystość w plenerze może się odbyć w tym samym miejscu co wesele, albo w innym, wybranym wcześniej przez parę młodą. Należy jednak pamiętać, że wszelkiego rodzaju ustalenia należy odpowiednio wcześniej zgłosić i omówić z księdzem lub urzędnikiem. W przeciwnym wypadku może się okazać, że udzielający ślubu nie wyrazi zgody na poprowadzenie ceremonii, która odbędzie się np. kilkadziesiąt kilometrów od miejsca zamieszkania. Trzeba stosować się do wszelkich wskazówek i dopilnować, aby wszystkie te ustalenia i ewentualne formalności zostały dopełnione. W przypadku ślubu odbywającego się na zewnątrz najczęściej aranżuje się przestrzeń, w której będzie siedziała para młoda, świadkowie oraz udzielający ślubu. Powinno się zatem zadbać o stół, krzesła dla narzeczonych i świadków, klęczniki i miejsce na powieszenie godła lub krzyża – w zależności od rodzaju ceremonii. Trzeba także zadbać o muzykę i nagłośnienie. Warto pamiętać o odpowiednich dekoracjach – kwiatach na stole lub ołtarzu oraz dywanie prowadzącym do miejsca ślubu. Efektownie będzie wyglądać altana przybrana kwiatami. 

Wesele w plenerze

Imprezę najczęściej organizuje się przy lub w ogrodach lokalu. Najwygodniej skorzystać z propozycji domów weselnych, hoteli bądź restauracji, które specjalizują się w tego typu imprezach – te dysponują zazwyczaj przepięknymi namiotami czy innymi obiektami, z eleganckimi żyrandolami, możliwością wynajmu nagrzewnic itd. Przede wszystkim są one położone w pięknym i klimatycznym otoczeniu przyrody – urokliwych parków położonych nad wodą itd. Z wybranym obiektem ustala się także szczegóły organizacji przyjęcia. Jeżeli istnieje możliwość wypożyczenia stołów i krzeseł, tym lepiej. Profesjonalne obiekty specjalizujące się w organizacji wesel udostępniają również zastawy stołowe, obrusy i pokrowce na krzesła.

Idealnym przykładem lokalu zapewniającego kompleksową obsługę w tym zakresie jest Villa Estera. Hotel dysponuje elegancką salą bankietową w przeszklonej oranżerii, restauracją na antresoli w stylu kolonialnym oraz winiarnią. Ogrodowe patio znajdujące się na tyłach obiektu jest przepięknym miejscem, idealnym na romantyczną ceremonię. Jeżeli pogoda uniemożliwia zorganizowanie uroczystości na zewnątrz, może się ona odbyć na antresoli. Villa Estera zapewnia obecność urzędnika stanu cywilnego, zajmuje się aranżacją, oprawą i dekoracją miejsca ceremonii. 

Dzięki odpowiednim zmianom w polskich przepisach oraz coraz większemu zainteresowaniu młodych par wymarzony ślub i wesele w plenerze są prostsze w organizacji, niż się wydaje. Wystarczy jedynie zadbać o dopełnienie odpowiednich formalności, a przede wszystkim nawiązać współpracę z prawdziwymi specjalistami. Profesjonalna obsługa zadba o wszystko i pozwoli cieszyć się parze młodej tym niezapomnianym, wyjątkowym dniem. 

Wesele w plenerze

Joanna

Joanna

Miłośniczka czworonogów zakręcona na punkcie dnia, w którym mówimy sakramentalne "TAK".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *