Ślub plenerowy – jakie dekoracje wybrać?

Choć w Polsce nadal są rzadkością, głównie ze względu na niewielką przychylność urzędników – ku uciesze romantyków następują zmiany umożliwiające organizowania ślubów plenerowych. Miejsca najczęściej wybierane to plaża, ogród, park lub polana. Ważne jest nie tylko odpowiednie miejsce, ale też jego aranżacja. Jeśli marzysz o ślubie w wyjątkowych okolicznościach, sprawdź pomysły na dekorację miejsca, w którym odbędzie się uroczystość. Dzięki tym wskazówkom wszyscy goście weselni będą zdumieni i zachwyceni.

Postaw na naturalność i minimalizm

Śluby plenerowe opierają się głównie na naturalnych akcentach – świeżych kwiatach, gałązkach i drewnie. Taką uroczystość można ozdobić płótnem i iglastymi roślinami w towarzystwie uroczych wstążek. Klasycznym i wciąż modnym rozwiązaniem jest tradycyjny dywan prowadzący do miejsca ceremonii a także białe pokrowce na krzesła dla Państwa Młodych. Romantyczną aurę stworzą lampy lub jasne płachty rozwieszone pomiędzy konarami drzew i girlandy kwiatów. W plenerowych aranżacjach doskonale sprawdzi się łuk upleciony z roślin, dywan z rozsypanych płatków i spektakularne kwiatowe żyrandole.

Zadbaj o kompleksową aranżację

Nie tylko miejsce ceremonii może być wyjątkowo przyozdobione. Zadbaj o udekorowanie krzeseł dla gości i otoczenia. Możesz je ozdobić wiązankami żywych kwiatów, delikatnym płótnem, wstążkami albo tabliczkami. Niebywały efekt dadzą także płatki róż rozsypane przy krzesłach zgromadzonych gości, czy małe palące się świeczki. Jakie oświetlenie wybrać? Postaw na ciepłe odcienie! Rozwieszenie lub rozstawienie na ziemi lampionów stworzy niepowtarzalny klimat. Całość dopełnią białe choinkowe lampki oplecione wokół drzew. Warto również pomyśleć o specjalnych namiotach lub zadaszeniu na wypadek deszczu, szczególnie jeśli planujemy ślub i przyjęcie weselne w tym samym miejscu.

Stwórz kreatywne dekoracje

Do dekorowania w plenerze można z powodzeniem użyć przedmiotów codziennego użytku – skrzynia, walizka podróżna w stylu vintage, stary rower, metalowa klatka na ptaki, albo słoiczki z polnymi kwiatami stworzą niepowtarzalną ślubną scenerię – radzą specjaliści z dekorowanie.pl. Miłośnikom ekologicznego stylu przypadną do gustu drewniane kosze lub skrzynie wypełnione polnymi kwiatami i słonecznikami. Ciekawym i bardzo efektownym rozwiązaniem będą szklane wazony z kwiatami lub świece ustawione na rustykalnych cokołach z drewna.

Wybierz odpowiednią porę

Dekoracje w plenerze będą miały dużo lepszy urok, jeżeli tylko zdecydujemy się na niezbyt wczesną porę rozpoczęcia ślubu. A więc nie dość, że natura obdarza nas swoim pięknem, to dodatkowo dekorowanie w plenerze jest rzeczą niesłychanie atrakcyjną. Wyobraźmy sobie migające świece, lampiony rozwieszone na gałęziach i lampki otulające drzewa… a w tle odbywa się ślub lub wesele. Prawda, że romantycznie?

Pamiętaj, że stosunkowo trudniej jest udekorować plener niż salę weselną, gdzie część pracy jest już wykonana. Ślub w plenerze to wiele przygotowań, ale warto się poświęcić i sprawić, aby uroczystość była wyjątkowa, zwłaszcza jeśli chcemy, aby ten dla nas najważniejszy dzień w życiu był też dniem niezapomnianym dla naszych gości, ceremonia zapierała dech w piersiach a pamiątkowe zdjęcia wzruszały przez długie lata. Jeśli chcesz zaoszczędzić sobie stresu i czasu związanego z przygotowaniem ceremonii warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy zadbają o przygotowanie wszystkich dekoracji i odpowiednią aranżację wybranego przez Ciebie miejsca

Więcej informacji o dekoracjach plenerowych znajdziesz na stronie dekorowanie.pl.

Ślub w plenerze dekoracje

Joanna

Joanna

Miłośniczka czworonogów zakręcona na punkcie dnia, w którym mówimy sakramentalne "TAK".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *