Ślubne zakupy i przygotowania przez internet?

Samodzielne przygotowanie ślubu i wesela wymaga od nas nie lada talentu organizacyjnego i dobrej pamięci. Zwykle większość detali spada na głowę Panny Młodej, a musi ona pamiętać o naprawdę dużej ilości szczegółów. Często musimy połączyć przygotowania do ślubu/wesela z codziennymi obowiązkami i pracą zawodową. Warto więc pomyśleć nad sposobami zaoszczędzenia czasu. Jednym z takich sposobów jest oczywiście załatwianie spraw przez internet. Są oczywiście rzeczy, których w ten sposób nie załatwimy. Trudno sobie na przykład wyobrazić kupno za pośrednictwem internetu sukni ślubnej bez jej wcześniejszej przymiarki. Również wybranie lokalu na przyjęcie weselne raczej nie obędzie się bez naszej obecności.

Z drugiej jednak strony istnieje kilka związanych ze ślubno-weselnymi przygotowaniami spraw, które możemy załatwić za pośrednictwem internetu. Szczególnie jeśli zabierzemy się za to odpowiednio wcześniej i damy sobie czas na ewentualne reklamacje, odesłanie towaru itd. Poniżej kilka sugestii co możemy kupić przez internet żeby zaoszczędzić sobie czasu na bieganiu po sklepach.

  • Zaproszenia ślubne, zawiadomienia, winietki, weselne menu i cała poligrafia związana z dniem ślubu. To chyba najczęściej kupowane przez internet ślubne artykuły. Zaproszenia możemy kupić na Allegro lub w jednym z wielu dostępnych obecnie sklepów. Warto kierować się poleceniem znajomych lub opiniami o danych sklepie czy sprzedawcy.
  • Kupno sukni ślubnej przez internet to raczej rzadko spotykana sprawa natomiast kupno butów ślubnych to już całkiem inna kwestia. Aktualnie renomowane i zaufane sklepy nie robią żadnych problemów z ewentualną wymianą czy zwrotem towaru. Jeśli więc buty do ślubu upatrzyłyście sobie w sklepie internetowym to zamówcie je odpowiednio wcześniej żeby dać sobie czas na ewentualną wymianę. W tym przypadku jeszcze ważniejsze jest wybranie zaufanego sklepu, warto podeprzeć się przy takiej weryfikacji jakimiś niezależnymi opiniami klientów, np z programu Wiarygodne Opinie. Okres przygotowań do ślubu jest już wystarczająco nerwowy abyśmy dokładali sobie do niego jeszcze problemy z nierzetelnym sprzedawcą. Dlatego warto wybrać duży, zaufany sklep cieszący się dobrymi opiniami, niż np. sprzedawcę na Allegro. Ja akurat buty do ślubu zamawiałam w sklepie eObuwie, o którym komentarze możecie przeczytać też w programie Wiarygodne Opinie.
  • Dodatki do sukni ślubnej czy stylizacji Pana Młodego jak biżuteria, krawat, torebka do ślubu itd. to także drobiazgi, które zamówić możemy online.
  • Internet to również dobre miejsce do poszukiwań fotografa ślubnego. Większość z nich ma swoje strony internetowe zawierające pokazowe portfolio, a niektórzy udostępniają nawet kalendarz ze swoimi wolnymi terminami.
  • Internetowa lista prezentów to kolejny przykład pomocnego narzędzia przy organizowaniu własnego ślubu. Jeśli chcecie z takiej listy korzystać to pamiętajcie jednak, że może ona sprawiać problemu osobom starszym, które nie zawsze mają dobrze opanowaną obsługę komputera czy internetu.

Organizowanie ślubu przez internet

Joanna

Joanna

Miłośniczka czworonogów zakręcona na punkcie dnia, w którym mówimy sakramentalne "TAK".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *