Sposoby na niskie libido – jak sobie radzić?

Libido to inaczej zwany popęd seksualny. Historia określenia tego pojęcia zaczyna się już od Zygmunta Freuda, który jako pierwszy je zdefiniował. Stres, zmęczenie, złe nawyki, problemy hormonalne i w końcu rutyna w związku, to wszystko przyczynia się do tego, że współżycie przestaje nas pociągać.

Warto nie bagatelizować tego problemu, bo korzyści płynące z uprawiania seksu mimo, iż mało znane to na pewno mają duże znaczenie dla naszego organizmu. Dla przykładu weźmy pierwszy z brzegu hormon – endorfinę. Podczas stosunku, poprawia się nastrój i wydziela się sporo hormonów szczęścia, które chronią kości przed osteoporozą jak i opóźniają procesy starzenia. Kolejny hormon DHEA, wpływa na dobrą pamięć i zwiększa ochotę na seks, czyli im częściej to robisz, tym więcej masz na niego ochoty. Ponadto udany stosunek seksualny wpływa na ukrwienie skóry i znacznie poprawia jej wygląd.

Prócz zażywania określonych specyfików, jakimi są najlepsze tabletki na potencje na aptekamezczyzny.pl – warto trzymać się kilku zasad i wprowadzić je do codzienności, aby nasze życie erotyczne nabrało więcej kolorów.

Ruch to zdrowie

Podczas uprawiania aktywności fizycznej, wydzielają się endorfiny mające za zadanie zredukować napięcie i stres. Naukowcy udowodnili, że regularne treningi (wystarczy nawet 30 minut) mają ogromny wpływ na libido zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. U kobiet które ćwiczą wykazano, że były bardziej podniecone podczas obejrzenia filmu erotycznego, niż te które tego nie robią. Natomiast mężczyźni uczęszczający na treningi mają wtedy wyższy poziom testosteronu. A jak wiadomo, wysoki poziom tego hormonu gwarantuje wysokie libido.

Dobry sen

Lekarze seksuolodzy potwierdzają, że odpoczynek i dobry sen są gwarantem sukcesów łóżkowych. Brak snu może prowadzić do obniżenia testosteronu. Także w tym aspekcie regularność jest dobra. Jeśli zarywasz noce i dosypiasz wtedy kiedy masz czas, to zapomnij o wysokim libido. Jeśli śpisz krócej niż osiem godzin ale regularnie, to ochota na seks powinna wrócić.

problemy-ze-wzwodem

Joanna

Joanna

Miłośniczka czworonogów zakręcona na punkcie dnia, w którym mówimy sakramentalne "TAK".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *