Sukienka na wesele z second hand’u

Pierwsze second hand’y czyli sklepy z używaną odzieżą pojawiły się w Polsce już w latach 90-tych. Wtedy to najczęstszymi klientami tego rodzaju sklepów byli ludzie, którym zależało przede wszystkim, na niskiej cenie, używanych ubrań. Często była to młodzież, osoby starsze czy po prostu ludzie niezbyt zamożni. Jednak ostatnie kilkanaście lat całkowicie odmieniło rynek odzieży używanej w Polsce.

Obecnie zakupy w sklepach z używaną odzieżą są nie tylko tanie ale także modne. Do tak zwanych ciuchlandów często zaglądają znane modowe blogerki czy nawet celebrytki. W takich sklepach szukają one unikalnych i jedynych w swoim rodzaju kreacji, których nie da się znaleźć w ofercie popularnych sieciówek. Kupowanie używanej odzieży wpisuje się także w niezwykle popularny w ostatnich latach trend eko.

Diametralnie zmieniło się również oblicze samych sklepów second hand. Zamiast małych kiosków czy osiedlowych sklepików w piwnicach pojawiły się sklepy z używaną odzieżą usytuowane często w centrach dużych miast i urządzone niewiele gorzej od sieciowych butików. Wiele z firm z tej branży działa również online jak chociażby Anglo s.c. – hurtownia odzieży używanej. W sklepach czy hurtowniach z używaną odzieżą, przy odrobinie szczęścia i determinacji można znaleźć prawdziwe skarby, znane marki, a nawet ubrania projektantów. Do wielu z takich sklepów trafia tylko sortowana odzież używana dobrego gatunku, a kosztujące normalnie kilkaset złotych kreacje możecie kupić już za kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych.

Kiedyś nie do pomyślenia było poszukiwanie sukienki na wesele w sklepie z odzieżą używana jednak dziś może być to całkiem niezły pomysł. Szczególnie jeśli nie dysponujemy na ten cel zbyt dużym budżetem, a dodatkowo chcemy znaleźć sobie unikalną kreację. Mamy wtedy gwarancję, że nikt inny nie pojawi się na weselu w takiej sukience jak nasza.

Sukienka na wesele z second handu

Joanna

Joanna

Miłośniczka czworonogów zakręcona na punkcie dnia, w którym mówimy sakramentalne "TAK".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *