Suknia ślubna dla dojrzałej panny młodej.

Współczesne kobiety decydują się na zamążpójście znacznie później. Zazwyczaj dopiero około trzydziestego roku życia stają na ślubnym kobiercu. Nierzadkie są też śluby par, które należą do grupy wiekowej 40, 50 lub 60 plus. A to dopiero wspaniała sprawa. Dziś skupimy się właśnie na nich. Opowiemy jak powinna wyglądać suknia dojrzałej panny młodej.

Pierwszą i podstawową zasadą jest to, aby nie dążyć do odmładzania się na siłę. W ten sposób można tylko wyolbrzymić swój wiek. Dlaczego? To, co wygląda dobrze na młodych, dwudziestopięcioletnich pannach niekoniecznie będzie korzystnie wpływało na prezencję tych po czterdziestym roku życia. Dojrzałe panny młode powinny omijać kreacje, które posiadają dużo falban i zdobień. Nie wpłynie to pozytywnie na ich wizerunek. Są to fasony podkreślające młodość i dziewczęcość. Nie nadają się dla kobiet 40 plus. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku sukni w stylu Księżniczka oraz wszystkich krótkich krojów, tych z gorsetami czy z głębokimi dekoltami. Lepiej z nich zrezygnować i postawić na elegancję i kobiecość – podkreślić swoją dojrzałość. Suknia ślubna powinna mieć prosty i dopasowany do figury fason. Dobrze jest także zasłonić ramiona.

Druga zasada odnosi się do koloru. Od razu zaznaczę – wcale nie należy rezygnować z bieli. Jest ona jak najbardziej dozwolona. Barwy odpowiednie na ślub to barwy stonowane. I tego należy się trzymać. A czy suknia będzie biała, beżowa, popielata czy kremowa to już zależy tylko i wyłącznie od gustu panny młodej. Dojrzała kobiety mogą także pozwolić sobie na biały welon. Niekoniecznie długi, jednak mogą. Stosownie wyglądać też będzie woalka czy gustowny kapelusz.

I na koniec zasada numer trzy – wybieramy materiały najwyższej jakości. Dojrzała panna młoda powinna być elegancka. Absolutnie odpadają tańsze odpowiedniki. Jak koronka, tafta lub len to tylko najlepszej klasy. Szyku dodadzą także bardzo delikatne ozdoby, jak małe koraliki czy guziki.

Suknia ślubna dla dojrzałej Panny Młodej

Joanna

Joanna

Miłośniczka czworonogów zakręcona na punkcie dnia, w którym mówimy sakramentalne "TAK".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *