Wesele w stylu Vintage – jak zorganizować?

Po wielu rozmyślaniach zdecydowaliście się na wesele w stylu Vintage? Wesele Vintage łączy w sobie romantyzm i miłość do czasów minionych. Strój pary młodej jak i dekoracje weselne powinny nawiązywać do przeszłości. Vintage to bardzo wdzięczny temat przewodni na wesele. Czasem niewielkim kosztem można stworzyć urocze dekoracje ślubne wykorzystując pamiątki rodzinne. Sposobów na zorganizowanie wesela Vintage jest wiele, ale przygotowania najlepiej rozpocząć od wyboru miejsca.

wesele Vintage

Miejsce na wesele w stylu Vintage.
Przede wszystkim szukamy klimatycznych miejsc: romantyczne i stylowe restauracje, zamki a nawet wiejskie stodoły. Tak w tych wszystkich miejscach można zorganizować wesele w stylu vintage. Jeśli planujecie wesele latem i rozważacie ślub w plenerze, samo przyjęcie weselne też zorganizujcie na świeżym powietrzu pod namiotami.

Strój ślubny Pary Młodej Vintage
Suknia Panny Młodej w stylu Vintage to głównie koronki i delikatne zdobienia. W tej roli sprawdzą się długie, lekko rozkloszowane fasony a także suknie typu 3/4 sięgające za kolano. W tym przypadku możemy sobie także pozwolić na kolory ecru i starej bieli. Zamiast tradycyjnego welonu warto postawić na ozdobne opaski, wianki z żywych kwiatów albo woalki. Można też wpiąć we fryzurę świeże kwiaty.
suknia ślubna vintage
Fot. rembo-styling.com

Natomiast jeśli chodzi o strój Pana Młodego, najlepiej w tej roli odnajdą się garnitury w kolorze brązowym, szarym i czarnym. Świętnie też odnajdą się w męskiej stylizacji: muszka, kamizelka i szelki. Takie dodatki, były kiedyś nieodłączną częścią stroju naszych dziadków i pradziadków.
Pan młody Vintage
Fot. weddingomania.com

Dekoracje ślubne Vintage
Motyw przewodni wesela Vintage daje duże pole do popisu parze młodej, nie brakuje także inspiracji. Styl Vintage świetnie łączy się z pastelowymi kolorami: błękitem, różem, miętą a także postarzałą bielą. Na weselu w tym stylu nie powinno zabraknąć starego drewna oraz mebli z duchem przeszłości. Dekoracje w stylu Vintage można zrobić samemu wykorzystując drewniane skrzynki, palety albo drobiazgi znalezione na strychu u dziadków: walizki, butelki, maszynę do pisania. Ciekawe dekoracje powstaną z wykorzystaniem starych rodzinnych zdjęć, które wystarczy zawiesić na sznurku przy użyciu klamerek. Ślub Vintage to też dużo kwiatów, za pomocą których w łatwy sposób można wyczarować romantyczny nastrój. Za równo do bukietu ślubnego jak i postawienia na stole świetnie nadadzą się wszelkie pastelowe odmiany szczególnie róże i piwonie. Latem do bukietów można wpleść różne rodzaje polnych kwiatów. Na weselu w stylu Vintage wykorzystajcie także zwykłe słoiki, które posłużą jako wazony na świeże kwiaty albo świeczniki. Klimatu dodadzą również modne w ostatnim czasie girlandy z żarówek.

bukiet ślubny vintage
wesele Vintage
Fot. weddingomania.com

Joanna

Joanna

Miłośniczka czworonogów zakręcona na punkcie dnia, w którym mówimy sakramentalne "TAK".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *