Weselne dekoracje z kwiatów – inspiracje

Dziś mam dla Was krótki wpis zainspirowany zdjęciami, które znalazłam ostatnio w sieci. Szukałam oryginalnych i niekoniecznie drogich sposobów na ciekawe dekoracje, które trafiają na weselny stół. Poniżej wybrałam dla Was trzy sposoby w jakie można zaprezentować weselną dekorację z kwiatów. Ostatnio bardzo podobają się wesela w rustykalnym klimacie stąd wszystkie zaprezentowane dzisiaj inspiracje są trochę w tym stylu. Niektóre z nim możecie zresztą z powodzeniem wykonać sami.

Pierwszy sposób na zaprezentowanie kwiatów na weselnym stole jest bardzo prosty i można go dosyć łatwo wykonać w domu. Bukiety umieszczamy po prostu w słoikach ozdobionych tasiemkami, sznurkiem czy innymi elementami dekoracyjnymi pasującymi do reszty wystroju. Dodatkowo słoik z kwiatami możecie otoczyć mniejszymi słoikami, w których umieszczamy świeczki. Efekt takiej dekoracji może być naprawdę ciekawy.

Dekoracje ślubne - kwiaty w słoiku
fot. Lola Rose Photography

W drugiej propozycji za element eksponujący kwiaty może posłużyć nam porcelanowy czajniczek do herbaty lub nawet duże filiżanki. Często szafy nasze lub naszej rodziny zamieszkują stare, kawowe serwisy po babci, które można wykorzystać właśnie w ten sposób.

Dekoracje ślubne - kwiaty w czajniku
fot. Kathrine Armstrong Bisson

Ostatnio propozycja jest nieco zbliżona do poprzedniej jednak zamiast porcelanowego czajniczka do herbaty wykorzystano metalowy dzbanek. Dzbanki takie dostępne są w różnych kolorach (emaliowane) lub w kolorze ocynkowanej blachy. Możecie więc dobrać kolorystykę pasującą do wystroju Waszej sali. W tak przygotowanym „wazonie” świetnie zaprezentuje się zarówno profesjonalny bukiet jak i ładnie skomponowana wiązanka polnych kwiatów.

Dekoracje ślubne kwiaty w dzbanku
fot. theweddingofmydreams.co.uk

Joanna

Joanna

Miłośniczka czworonogów zakręcona na punkcie dnia, w którym mówimy sakramentalne "TAK".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *