WIDEOFILMOWANIE WESELA – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

W związku z tym, że rynek się wiecznie zmienia, szybko się rozrasta, coraz trudniej się zdecydować co tak naprawdę się podoba i co może wyjść najlepiej w dniu ślubu. Czym powinno być dobre wideofilmowanie Istnieją oczywiście różnego rodzaju rekomendacje, jesteśmy też my i pomożemy opisać najważniejsze punkty do rozpatrzenia podczas szukania firmy.

  • 1. Zdecydujmy się, na co chcemy zwrócić szczególną uwagę, a kiedy natrafimy na parę stron firm zajmujących się wideofilmowaniem, warto dokładnie zobaczyć co znajduje się na stronie. Co takiego się tam znajduje, jak to wygląda, jak dla Was prezentują się prace. Bardzo ważnym punktem będzie potwierdzenie kontaktu i opinie jakie ogólnie panują w Internecie na temat danej firmy.
  • 2. Po wstępnym rozeznaniu się, doprowadźmy do spotkania z firmą w celu zobaczenia pełnych filmów ślubnych jakie dostały inne Pary Młode (ta firma chętnie zaprezentuje podczas spotkania dostępne materiały) Warto jest tez wybrać już na samym początku opcje jakie dana firma ma do zaoferowania. Czy jest to kręcenie filmu aparatami (wideofilmowanie dslr) czy kamerami? Niektóre firmy bowiem mogą zaoferować tylko wideofilmowanie DSLR, albo za pomocą kamer. Wszystko zależy od poczucia Waszej estetyki. To, co podoba się niektórym, skupionym bardziej filmowaniu aparatami a więc zarazem na efekcie jak z kina –chętniej wybiorą właśnie tą opcję. Decyzję pozostawiamy Wam- warto zobaczyć obydwie opcje na żywo i nie w Internecie a na dużym telewizorze.
  • 3. Warto dowiedzieć się, na jakim sprzęcie dana firma pracuje. Szanujące się firmy z pewnością pracują na dobrym, znanym wszystkim profesjonalnym sprzęcie markowym, typu przede wszystkim Canon, Sony. Liczą się też akcesoria takie jak obiektywy: Canon, Zeiss, Nikon. Jeśli ktoś z Was jest bardziej ciekawy, zawsze można zapytać jakimi obiektywami dysponuje dana firma. Ważne żeby nie były tylko znane marki, ale przede wszystkim powinno się zwrócić uwagę na te obiektywy o stałym świetle – oczywiście im jaśniej tym lepiej. Kolejna dodatkowa ciekawostka to system rejestracji dźwięku – warto zwrócić uwagi jeśli coś takiego występuje w kościele/USC podczas mszy/całego wydarzenia. Jeszcze potężniejsze znaczenie ma to, kiedy kościół jest duży – wtedy taki system pozwoli uniknąć echa i szmerów czy brzęczenia. Wykorzystanie przez profesjonalną firmę mikroportów, dźwięk podczas przysięgi będzie bardzo dobry, bez zbędnego echa i innych niechcianych odgłosów. Oglądając film w biurze firmy zajmującej się wideofilmowaniem warto dowiedzieć się ilu osobowa jest ekipa filmowa. Czy to jedna osoba, czy grupa filmowców? Czy każdy pracuje według wcześniej ustalonego wspólnie planu? Zachęćcie waszych świadków do tego, by zwrócili uwagę jak pracuje ekipa, czy nic istotnego nie przeocza.
  • 4. Ostatnia rzecz na jaką powinno się brać pod uwagę to pomysły jakie oferuje firma. Czy to będzie zbitek dotychczasowych realizacji? Czy będzie to indywidualny pomysł wprowadzony wspólnie w życie? Oceńcie sami.

Pamiętajcie, zawsze możecie się zwrócić do profesjonalnej firmy z pomocą i wszelkimi pytaniami. (htpp://www.idmultimedia.pl) Taka firma dysponuje światowym sprzętem, obiektywami o stałym świetle oraz ma wszystko to co zostało wymieniowe wyżej. Zachęcamy!

Widefilmowanie na weselu

Joanna

Joanna

Miłośniczka czworonogów zakręcona na punkcie dnia, w którym mówimy sakramentalne "TAK".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *