Zabawne zaproszenia ślubne – coś zupełnie innego

Zwyczaj zapraszania gości, na tak ważną dla każdego uroczość, jak ślub jest bardzo stary i sięga zapewne historycznych początków samej ceremonii. Prosi się o obecność w tym dniu przede wszystkim osoby, które należą do rodziny zarówno pani jak i pana młodego, przyjaciół oraz najbliższych znajomych.

Przygotowania do ślubu i uroczystości weselnych z reguły rozpoczynają się na wiele miesięcy przed uroczystym dniem. Konieczne jest, oczywiście oprócz ustalenia terminu, zaplanowanie i pozałatwianie wszelakich czynności związanych z samym ślubem, a także balem weselnym. Jednym z pierwszych kroków, jakie podejmują przyszli małżonkowie jest sporządzenie listy gości i wysłanie do nich zaproszeń. Rzecz tylko z pozoru prozaicznie łatwa, gdyż jak się okazuje sam wybór kart na ślub i uroczystość weselną, a także decyzja o formie i treści zaproszenia bywa dla wielu sporym wyzwaniem.

Jakie informacje powinny być zawarte w zaproszeniu na ślub?

Na każdym zaproszeniu ślubnym powinien znaleźć się szereg informacji – przede wszystkim kto zaprasza, z jakiej okazji i kogo. – Na inwitacji umieszczona musi być data i godzina rozpoczęcia ceremonii oraz dokładny adres miejsca, gdzie odbędzie się uroczystość. Ponadto bardzo często narzeczeni proszą o potwierdzenie przybycia. W takiej sytuacji w zaproszeniu musi znaleźć się numer telefonu. – mówi ekspert z zajmującego się sprzedażą zaproszeń ślubnych serwisu zaproszeniaslubne.pl.

Jakie zaproszenia wybrać?

Przyszłe młode pary mają ogromny, wręcz nieograniczony wachlarz propozycji wzorów zaproszeń. Stwarza to szerokie pole dla wykazania się inwencją, pomysłowością. Szeroki wybór pozwala na specjalną zapowiedź tego, jakże ważnego dla narzeczonych dnia. Poprzez odpowiedni dobór blankietu zaproszenia, przyszli małżonkowie mają możliwość nie tylko przekazania istotnych i niezbędnych informacji, ale także dzielą się ze swymi gośćmi własnym poczuciem estetyki, komunikują więcej, niż mogłoby to wynikać z samej treści umieszczonej na karcie. Takie zaproszenie zyskuje wymiar symboliczny i sentymentalny. Coraz częściej staje się ono swoistą zapowiedzią formuły, w jakiej przeprowadzona będzie uroczystość weselna – kształt, forma, stylistyka powinna zatem oddawać „klimat” planowanej imprezy.

Zabawne zaproszenia ślubne

Wiele par podejmuje decyzję o zorganizowaniu uroczystości weselnych na wesoło, tak aby nie były one sztampowe i pozostały w pamięci gości na długie lata. Motywem przewodnim może stać się ulubiony film lub serial, wspólne hobby czy ulubiony okres w historii.

– Pomysłów na tematykę takiej zabawnej imprezy weselnej może być bez liku, ich ograniczenie stanowi jedynie kreatywność narzeczonych oraz oczywiście wyczucie smaku i dozwolone zwyczajowo normy. W związku z tym pojawiło się zapotrzebowanie na humorystyczne zaproszenia ślubne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów przygotowaliśmy bogatą ofertę zaproszeń ślubnych i weselnych „z humorem” Zamawiający mają do wyboru szereg dowcipnych i wesołych ilustracji oraz mnóstwo zabawnych wierszyków. Każdy nawet najbardziej wymagający klient znajdzie spełniające jego wymagania karty zaproszeń – mówi ekspert z serwisu zaproszeniaslubne.pl.

Formułowanie zaproszeń ślubnych

W celu dopełnienia oprawy, w inwitacji na ceremonię ślubną oraz uroczystości weselne, jeżeli do tematu podchodzi się na wesoło, oprócz najważniejszych informacji dotyczących samego wydarzenia, można zawrzeć również humorystyczny wierszyk lub rymowankę. W takiej rymowance przyszli małżonkowie mają możliwość w nieco zawoalowany sposób przemycić pewne treści lub prośby do swoich gości – na przykład prośbę o przyniesienie butelki wina zamiast kwiatów lub maskotek i zabawek, które zostaną przekazane do domu dziecka, karmy dla zwierząt dla schroniska, albo bywa, że i kuponów totolotka. Dzięki takiemu zabiegowi nikt otrzymujący zaproszenie nie powinien poczuć się urażony, czy dotknięty sugestią.

Wysyłanie i doręczanie zaproszeń ślubnych przez przyszłych małżonków jest nieodzownym elementem samej ceremonii zaślubin i zabawy weselnej. Wybierając kartę inwitacji można zdecydować się na tradycyjne wzory, ale również na zupełnie coś innego, czyli zabawne zaproszenia ślubne. Na pewno zostaną one zapamiętane przez gości przez długi czas.

blue-1284240_1920

Joanna

Joanna

Miłośniczka czworonogów zakręcona na punkcie dnia, w którym mówimy sakramentalne "TAK".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *