Zaproszenia ślubne – wszystko co musisz wiedzieć

Zaproszenia i zawiadomienia to jeden z dosyć istotnych elementów, o których musicie pamiętać przed ślubem. Różnica między nimi jest jasna, zaproszenia wręczamy osobom, które są zaproszone zarówno na ślub w kościele czy urzędzie jak i na przyjęcie weselne. Natomiast zawiadomienia wysyłamy osobom, które chcemy zaprosić tylko samą ceremonie kościelną czy urzędową. Musimy więc pamiętać, że na zawiadomieniu powinny się znaleźć tylko informacje o dacie i godzinie samej ceremonii oraz ewentualnie dodatkowe informacje dotyczące zaproszonych tylko tam gości. Ostatnio Młode Pary coraz częściej proszę o wręczanie im kuponów totolotka czy butelek wina zamiast kwiatów i taka właśnie informacja powinna się znaleźć zarówno na zawiadomieniu jak i na zaproszeniach. Oczywiście analogicznie na zaproszeniach, oprócz informacji o samej ceremonii, zamieszczamy także informacje o tym gdzie będzie odbywać się przyjęcie weselne. Na zaproszeniach warto także zamieścić prośbę o potwierdzenie swojego uczestnictwa w przyjęciu weselnym przed konkretną datą. Pozwoli nam to na wprowadzenie ewentualnych zmian w liście gości i ograniczenie wydatków, na osoby które ostatecznie się nie pojawią.

Eleganckie zaproszenia ślubne

Jeśli chodzi o samą treść zaproszeń to możecie tu popuścić wodze wyobraźni. A jeśli sami nie jesteście w stanie wymyślić niczego ciekawego to w internecie znajdziecie obecnie tysiące różnych gotowych treści, zarówno w postaci zabawnych wierszyków jak i poważnie brzmiących zaproszeń.

To kiedy należy wysłać zaproszenia na ślub i wesele zależy od tego do kiedy musimy podać ostateczną listę gości właścicielom miejsca, w którym urządzamy przyjęcie. Pamiętajcie jednak, że zaproszenia wypada wysłać z pewnym wyprzedzeniem tak aby zaproszeni goście mogli spokojnie uwzględnić nasz ślub w swoich planach. Najbliższym osobom, rodzicom, rodzeństwu czy bliskim przyjaciołom warto wręczyć zaproszenia osobiście. Dalszą rodzinę, znajomych lub tych którzy mieszkają daleko od nas możemy powiadomić listownie.

Wybierając konkretny wzór zaproszeń mamy kilka opcji. Najtańsza z nich to zakup gotowych, już wydrukowanych zaproszeń, które następnie ręcznie uzupełniamy informacjami o Parze Młodej, miejscu ślubu, wesela itd. Jest to opcja najtańsza nie da się jednak ukryć, że również najmniej efektowna. Zdecydowanie popularniejsze jest ostatnio zamawianie spersonalizowanych zaproszeń ślubnych, stworzonych według naszego projektu czy pomysłu. Obecnie takie usługi realizuje całkiem sporo firm, nie tylko lokalnie, ale także za pośrednictwem internetu, jedną z takich firm, którą możemy polecić jest http://orchid.com.pl.

Pamiętajcie, że styl wybranych przez nas zaproszeń powinien pasować do stylu całego przyjęcia. Jeśli więc urządzacie wesele w pałacyku to zaproszenia powinny być utrzymane w eleganckim stylu natomiast jeśli wesele ma być w stylu country to ciekawe mogą być na przykład zaproszenia w klimacie westernowych plakatów WANTED. Również motyw przewodni wesela powinien być odzwierciedlony w zaproszeniach i zawiadomieniach.

Zaproszenia ślubne w stylu western

Na koniec pamiętajcie jeszcze, że oprócz zaproszeń będziecie potrzebować jeszcze kilku innych drukowanych dodatków. Są to na przykład karteczki z imionami służące do wskazania gościom ich miejsc, wydrukowane weselne menu czy karteczki z podziękowaniami dla gości. Zamawiając wszystko w jednej firmie możecie spróbować wynegocjować dodatkowy rabat.

Zdjęcia pochodzą ze stron:
etsy.com
ohsobeautifulpaper.com

Joanna

Joanna

Miłośniczka czworonogów zakręcona na punkcie dnia, w którym mówimy sakramentalne "TAK".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *