Zaproszenia ślubne

Wręczanie zaproszeń ślubnych to wielowiekowa tradycja. Te niewielkie karteczki są ważną częścią przygotowań, ponieważ znajdują się na nich wszystkie ważne informacje, które powinni otrzymać goście. Zaproszenia powinny zapowiadać styl uroczystości, wpasować się w jej wystrój oraz częściowo odzwierciedlać charaktery Młodej Pary. Jak wybrać idealne zaproszenia?

Eleganckie czy zabawne?

Klasyczne, eleganckie zaproszenia zawsze są na topie. Tutaj liczy się przede wszystkim wysokiej jakości papier, gustowne zdobienia, prosta czcionka, która wygląda znacznie lepiej niż mało czytelne zawijasy. Na topie jest monochromatyczna kolorystyka, dzięki której zaproszenie prezentuje się bardzo stylowo. Niezwykle modne są również zaproszenia retro, rustykalne czy zdobione koronką.

Na drugim biegunie są zaproszenia humorystyczne i nowoczesne, których celem jest przede wszystkim przekazanie niewerbalnej informacji o charakterze wesela. Zabawne wierszyki, grafiki czy zdjęcia skutecznie poprawiają humor. Takie zaproszenia pasują do osób, które lubią być w centrum uwagi i planują swobodne, nieszablonowe przyjęcie weselne. Wielbiciele ekologii powinni zdecydować się natomiast na eko zaproszenia, które drukowane są ekologiczną farbą na ekologicznym papierze.

eleganckie-zaproszenie-na-slub-od-z-milosci

Tekst i dodatki do zaproszeń ślubnych

Tekst zaproszeń ślubnych zależy od ich stylu. W zaproszeniach eleganckich umieszcza się wyłącznie podstawowe informacje, napisane prostą czcionką. Dopuszczalne są krótkie cytaty lub aforyzmy. Znacznie większe możliwości dają zaproszenia humorystyczne, w których można umieścić śmieszny wierszyk czy rymowankę obok standardowego tekstu informacyjnego. W zaproszeniu można też zawrzeć prośbę o potwierdzenie przybycia na przyjęcie weselne.
Coraz więcej par prosi swoich gości o nieprzynoszenie kwiatów, w zamian za to woląc np., kupony totolotka, alkohol, karmę dla psów ze schroniska czy maskotki dla dzieci z domu dziecka. Tego typu informacje nie powinny znajdować się na zaproszeniach, ale na wkładkach do zaproszeń lub na tzw. winietkach.

Źródło zdjęć zaproszeń ślubnych: https://z-milosci.pl/

Joanna

Joanna

Miłośniczka czworonogów zakręcona na punkcie dnia, w którym mówimy sakramentalne "TAK".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *